Mimarlık
2017-05-09

Üniversitemizin DASK Depreme Dayanıklı Yüksek Bina Yarışması 2017''''deki başarısıDask'ın üçüncüsünü düzenlediği Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması 2017 üniversitemiz Gökbahçe isimli proje ile katılmıştır. Danışmanlığını öğretim görevlisi AHMET BAL’ın üstlendiği mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinden oluşan ekip Yarışmaya katılan 85 takım arasından önce finale kalan ilk 28 takım arasına girmiş ve maket performansı sergileme hakkı kazanmıştır.
 
7,8,9 mayıs tarihleri arasında düzenlenen;S unum, maket performansı(sarsma deneyi),mimari ve yıllık gelir, deprem maliyeti gibi detaylı değerlendirmelere tabi tutulan Dask depreme dayanıklı bina tasarımı yarışmasında 28 ekip arasından ; Bu sene ilk defa yarışmaya dahil olan ekibimiz Gökbahçe isimli bina maketinin gösterdiği üstün deprem performansı ile değerlendirmeler sonucunda 85 takım arasından 7.(yedinci) sırada yer almıştır.
 
3.aşamada gerçekleşen sarsma deneyleri sonrası ; 2450 yıl periyoda sahip 3. deprem sonrasında maketimiz minimum hasarlar ile ayakta kalarak başarılı bir tasarım olduğunu kanıtlamış olan Gökbahçe ; İleri ki dönemlerde katılacak ekiplerimiz için hem iyi bir örnek hem de kazanılacak başarıların yol göstericisi olma niteliğine sahip.
 
Detaylı bilgi, projemizin bloğu olan http://gokbahce.blogspot.com.tr/2017/04/gokbahce.html adresindedir
 
TAKIM ÜYELERİ
 
Selin KOCA MİMARLIK 3.SINIF
 
Veysel ŞAHİN MİMARLIK 3.SINIF
 
Cüneyt BAŞARAN MİMARLIK 3.SINIF
 
Emre UÇUK İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4.SINIF
 
Fatih Emre AYDIN İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4.SINIF
 
İrem YILMAZER İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4.SINIF